پیمانکاری کفسابی مهندس قربان نژاد

محاسن ما را به حساب خود بگذارید و معایب را به ما یادآور شوید.

 

 

خدمات كفسابی انواع سنگ گرانیت، موزائیک، بتن، لاشه، مرمریت وغيره

نماشویی با دستگاه واترجت

 

phone
02144812817
mobile
09128299601

کفسابی/سنگسابی/سنگ ساب

کفسابییا همان سنگسابیویا به عبارتی سنگ سابهمانطور که از نامش پیداست عبارت است از سابیدن یا ساب زدن هر نوع سنگی در هر شرایطی {کف ،نما}.

چگونگی انجام کفسابیياسنگسابيبه شرح زیر می باشد:
برای مثال ما میخواهیم سنگ کف خانه یا سالنی را ساب بزنیم اگر سنک کف خانه یا سالن یا شرکت و..... قبلا ساب خورده وبه هر دلیلی دوباره میخواهیم آن را ساب بزنیم کار آسان شده وهم هزینه ی کمتری در بر می گیرد و هم زمان کمتری لازم دارد ونیز سنگ ما کمتر از یک میلیمتر سابیده یا تراشیده خواهد شد واما اگر بعد از فرش سنگ یا انجام سنگ کاری کف ، کفسابییا سنگسابیانجام نگرفته باشد باید حتما کفسابیياسنگسابي شود که در ذیل علت آن را توضیح خواهیم داد که به این صورت می باشد:

ابتدا می بایستی برای مرحله اول بخاطر تراز کردن سنگ ، کار کرده شده با یکدیگر ویا از بین بردن بالا پایین وناخنک های موجود در هنگام کف کاری،از ساب زبر شروع می کنیم وبعد از اتمام مرحله ی اول {لقمه شماره 36}، مرحله ی دوم را شروع میکنیم این مرحله با لقمه های نرم تری نسبت به مرحله ی اول انجام میشود تا موجها وخط وخشهای بوجود آمده از مرحله ی اول بر طرف گردد{لقمه شماره 60}،سپس همینطور مراحل بعدی را با لقمه 80انجام داده وسپس از پد استفاده میکنیم که دیگر جای هیچ شبه ایی از ماندگاری خط وخش نباشد وسپس بتونه کاری انجام میشود به این صورت که در هنگام کفسابی یا سنگسابي خیلی از درزهای سنگ  به هر دلیلی باز شده مثلا بدلیل عدم کیفیت سیمان استفاده شده ، دوباره بتونه کاری میشود و این کار به دو صورت میباشد:
حالت اول:

با رزین که بعد از خشک شدن به جنس خود سنگ تبدیل شده وهرگز دوباره خالی نخواهد کرد که در ذیل شرح کامل رزین چیست ؟ را جهت اطلاع مشتری توضيح خواهیم داد.
بتونه کاری با رزین باید به نحو احسن انجام گیرد.
حالت دوم :

با چسب بتن وسیمان که این دو را باهم مخلوط کرده وبتونه کاری انجام میشود که باز هم بستگی به هزینه ی مشتری و سوراخهای موجود در سنگ {همانند تراورتن} دارد.
در صورت انتخاب حالت دوم بهتر است از چسب بتون ساروج{براساس تجربه ی کاری 20ساله} استفاده شود. این بتونه کاری بهتر است بعد از مراحل کفسابی یا سنگسابي زبر انجام بگیرد تا در هنگام سابیدن مراحل اسیدی به احتمال خیلی کم دوباره خالی نکند.
وبعد از بتونه کاری از لقمه های 220 یا 320 برای از بین بردن بتونه ی مالیده شده روی سنگ استفاده میکنیم .وبالاخره به مراحل اسیدی میرسیم که از ساب لاکی یا 3/4 یا امیرخانی و بعد از آن از لقمه 80و1000و1200 استفاده میکنیم البته بستگی دارد از چه نوع لقمه ای بر حسب تشخیص استاد کار روی سنگ کار کرده شده استفاده شود تا شکل بهتری از خود نشان دهد.
بعضی از شرکتها از سیناکس استفاده میکنند که خیلی قدیمی شده ودیگر کیفیت آنچنانی ندارد و اصولا سیناکس برای پیش پرداخت کفسابیياسنگسابي سنگ گرانیت استفاده میشود ما بجای سیناکس که 20 سال پیش از آن برای براق کردن سنگ استفاده می کردند از لقمه ی 15000 اسیدی ایتالیایی استفاده میکنیم وبعد از آن از تناکس{Tenax} که تولید ایتالیا میباشد استفاده می نماییم تا بهترین حالت سنگ نمایان گردد وبعد از تناکس ایتالیایی از نمد یا ملافه یا گونی نخی در زیر صفحه دستگاه استفاده کرده تا شستشو کامل گردد و همچنین نیم سانتی متری که از بغل دیوار ، دستگاه قادر به سابیدن آن نمی باشد باید با سمباده بصورت دستی ساب زده شود.
در قسمتهای فوق توضیح بر این ماند که چرا باید حتما کفسابی یاسنگسابي انجام گردد:
در صورتی که سنگی  را که مورد پسند شده و خریداری کرده و سنگ فرش کرده ایم در کارخانه بهترین کفسابی یا سنگ سابيبرایش انجام شده است اما چون در موقع سنگ فرش یا کف کاری سنگ ناخنک و خط و خشهایی روی سنگ به هر دلیلی پیش میاید ونیز بخاطر عدم پاگیری بچه هایمان  باید حتما کفسابیياسنگسابي شود چرا که به مرور زمان وجود این ناخنک ها باعث چرک گرفتگی سنگ میشود.
رزین برای بتونه ی کف چیست؟

خیلی از مشتریان تا اسم رزین را میشنوند احساس می کنند که رزین برای براق کردن سنگ می باشد در صورتی که این رزین بتونه را با رزین نما اشتباه گرفته وبرای براقیت نیست این رزین تنها برای دوام بیشتر وچسبندگی محکم سنگها به یکدیگر میباشد و بعد از صفت شدن به جنس خود سنگ تبدیل میشود وخرابی یا خالی کردن در آن ممکن نیست وبهتر است از رزین ایتالیایی جولا استفاده شود بر اساس تجربه بتونه با چسب بتون وسیمان بهتر است از بتونه کاری با رزین ایرانی می باشد.